r   e   k   l   a   m   a
reklama

Google Street View w Wielkim Kanionie

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Powoli chyba zaczniemy mówić, że gdzie auto nie może, tam diabeł Google Street View i tak pośle. Zainteresowanie ekipy robiącej zdjęcia na potrzeby map wykracza już od jakiegoś czasu poza meandry ulic. Wyposażony w odpowiedni, przenośny sprzęt do rejestrowania otoczenia zespół wziął sobie teraz na celownik coś znowu naprawdę specjalnego — sam Wielki Kanion, naturalny cud amerykańskiego stanu Arizona.

Dzierżony na plecach ekspedycji sprzęt to wcale nie GLaDOS z gry Portal czy Wheatley z Portal 2 na stalowym palu, lecz zaawansowany zestaw do robienia fotografii w 360 stopniach zwany Trekker (w wolnym tłumaczeniu wędrowiec). Ciągłe wkładanie i zdejmowanie „plecaka” nie wchodziło w grę, całością steruje się więc z poziomu smartfona na Androidzie, który automatycznie gromadzi zdjęcia pstrykane podczas przechadzki. Na razie ekipa zdążyła obejść południową część kanionu, ale zapowiada oczywiście, że na tym się nie skończy. Wkrótce wielu z nas będzie mogło wirtualnie zrealizować marzenia o wyprawie w ten niezwykle interesujący zakątek świata.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii