r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Summer of Code 2009

Strona główna Aktualności

Wkrótce rusza kolejna edycja imprezy Summer of Code sponsorowanej przez Google. Promuje on młodych zdolnych twórców otwartego oprogramowania.

Pierwszy raz Summer of Code odbyło się w 2005 roku, udział wzięło w nim 400 studentów i 40 firm wspierających z 49 krajów, także z Polski. W ubiegłym roku firma sponsorowała 1125 studentów pracujących z 175 grupami Open Source. Ze względu na recesję, liczba studentów w tegorocznej edycji SoC wynosić będzie 1000 osób. Zgłoszenia do programu od studentów przyjmowane będą w tym roku między 18, a 23 marca.

Summer of Code ma przyspieszyć tworzenie ciekawego otwartego oprogramowania oraz zainspirować młodych deweloperów do pracy nad otwartymi aplikacjami. Jest o co walczyć, do wygrania są wysokie stypendia. Dokładne informacje dotyczące konkursu, jak i wymogów, które należy spełnić chcąc wziąć udział w edycji 2009 znaleźć będzie można na stronach Google.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.