Google Support: Nexusy dostaną opcję współdzielenia ekranu z pomocą techniczną

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Nowa aplikacja dla urządzeń z serii Nexus może zmniejszyć liczbę urządzeń oddawanych do serwisu. Google pracuje nad aplikacją, która ma umożliwić udostępnianie ekranu pracownikom pomocy technicznej. Dzięki temu problem zostanie rozwiązany zdalnie, a użytkownik nie będzie musiał rozstawać się ze swoim sprzętem na kilka czy kilkanaście dni.

Informacji o nowej aplikacji dostarcza Android Police. Prawdopodobnie zostanie ona nazwana Google Support i jak sama nazwa wskazuje, posłuży do kontaktu z pomocą techniczną. Aplikacja skierowana będzie dla Nexusów, Google nie zamierza brać odpowiedzialności za smartfony, które nie należą do tej linii. To jak najbardziej zrozumiałe, w końcu wielu producentów decyduje się na sporą garść własnych rozwiązań, często zauważalnie zmieniających czystego Androida.

Google Support zaoferuje współdzielenie ekranu z pomocą techniczną. Pozwoli to na zdalne rozwiązanie problemów związanych z Androidem. Do aplikacji z czasem ma także być wprowadzony czat audio oraz możliwość przeprowadzenia wideorozmowy. Z pewnością wiele Nexusów zostanie naprawiona zdalnie, bez konieczności zgłaszania się do punktu serwisowego.

Nowa aplikacja Google może pojawić się wraz z oficjalnym wydaniem Androida 7.0. Jeśli tak, to będziemy mogli z niej skorzystać jeszcze przed końcem lata. To dobra wiadomość, ciekawe tylko jak będzie wyglądało działanie Google Support w Polsce.

© dobreprogramy