Google Sync z obsługą nowych telefonów i ActiveSync

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Jakby wczorajsze ogłoszenie MyPhone nie wystarczyło użytkownikom smartfonów, dokładkę dla nich przygotował Google, który rozszerzył listę obsługiwanych telefonów przez swoją wersję podobnej usługi - Google Sync - o urządzenia iPhone i Windows Mobile. Co ciekawe, do synchronizacji wykorzystywana jest technologia opracowana przez... Microsoft.

Google Sync to usługa umożliwiająca połączenie kontaktów i kalendarza w telefonie z kontaktami Gmaila i Google Calendar. Dzięki temu informacje będą przechowywane w dwóch miejscach - w telefonie i w Internecie - na wypadek zgubienia telefonu lub po prostu dla czystej wygody dostępu do potrzebnych danych z dowolnego miejsca. Google ostrzega jednak, że przed włączeniem usługi w telefonie należy wykonać kopię kontaktów i kalendarza ręcznie - przed pierwszą synchronizacją Google Sync usuwa bowiem te dane z urządzenia i nadpisuje je zawartością internetową.

Google Sync oprócz iPhone i Windows Mobile obsługuje także urządzenia BlackBerry, Nokia S60 oraz niektóre standardowe modele Sony Ericsson i Nokia. Co ciekawe, Google Sync do synchronizacji wykorzystuje własną implementację dobrze znanej użytkownikom smartfonów Windows Mobile technologii Microsoft Exchange ActiveSync. Stosowne licencje zostały zakupione przez firmę z Mountain View od Microsoftu.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi