r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google TV - Internet w telewizorze

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Nie ma końca nowościom prezentowanym przez Google na dedykowanej deweloperom konferencji I/O. Kolejnym wielkim projektem internetowego giganta będzie Google TV - platforma pozwalająca przenieść bogactwo Internetu na ekran stojącego w każdym salonie telewizora.

Google TV jest bazującym na Androidzie, w pełni zintegrowanym z telewizorem systemem, który rozszerza jego możliwości o dostęp do Sieci. Dzięki obecności przeglądarki Chrome i wysoko posuniętej integracji Google TV ma umożliwiać m.in. łatwe wyszukiwanie informacji o nadchodzących programach i zaplanowanie ich nagrywania, przeglądanie stron internetowych, korzystanie z dedykowanych serwisów (m.in. Picasa, Pandora i Nerflix), dostęp do ogromnej bazy płatnych i bezpłatnych filmów w systemie VOD oraz korzystanie ze specjalnie utworzonych dla platformy aplikacji. Google udostępni wkrótce deweloperom SDK i dokumentację API platformy, by mogli tworzyć dla niej własne programy. Będą one rozpowszechniane poprzez dostępny z poziomu telewizora Android Market. Z kolei webmasterzy mogą liczyć na pomoc Google w dostosowaniu ich stron internetowych pod kątem wbudowanej w Google TV przeglądarki Chrome.

Od strony technicznej Google TV będzie zintegrowane w niektórych modelach telewizorów, odtwarzaczy Blu-Ray i innych urządzeń towarzyszących. Google udostępnił film demonstracyjny, w którym w przystępny sposób tłumaczy idee przyświecające powstaniu platformy i zasady jej funkcjonowania. Pierwsze urządzenia wspierające Google TV trafią do sprzedaży prawdopodobnie w przyszłym roku.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.