r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google TV odchodzi na emeryturę, Android TV to przyszłość

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Google ogłosił, że nie będzie już wspierać platformy Google TV. Nowości na targach CES jasno pokazały, jaka będzie przyszłość – nadchodzą czasy Android TV.

Google TV nigdy nie zdobył wielkiej popularności i mogliśmy się spodziewać tego, że Google postanowi z niego zrezygnować. System był krytykowany za powolne działanie, problematyczną obsługę, a do tego urządzenia nie były szeroko dostępne i w efekcie mało kto miał z Google TV jakikolwiek kontakt. We wpisie na Google+, kierowanym do deweloperów, Google poinformował, że platforma Android TV jest w pełni gotowa i trwają prace nad wprowadzeniem jej na różne urządzenia.

Dla programistów będzie to spore ułatwienie, gdyż system ma te same możliwości i API, co Android 5.0 na tabletach i smartfonach. Ponadto będą mogli szerzej wykorzystywać Google Cast, do czego Google bardzo zachęca. Urządzenia z Google TV będą oczywiście działać nadal i ich właściciele nie mają się czym martwić.

r   e   k   l   a   m   a

Tacy producenci, jak Sony, Philips czy Sharp sięgnęli po Android TV i to ten system znajdziemy na nowych telewizorach, które w tym roku trafią do sklepów. Co to oznacza dla użytkowników? System Android TV został tak zaprojektowany, by na telewizorach znalazły się te same funkcje, z których korzystamy na smartfonach i tabletach. Możemy więc spodziewać się takiej samej nawigacji, podobnego interfejsu, kontroli głosowej, bardzo podobnych aplikacji i oczywiście dostępu do Google Play.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.