Google TV odchodzi na emeryturę, Android TV to przyszłość

Strona główna Aktualności

O autorze

Google ogłosił, że nie będzie już wspierać platformy Google TV. Nowości na targach CES jasno pokazały, jaka będzie przyszłość – nadchodzą czasy Android TV.

Google TV nigdy nie zdobył wielkiej popularności i mogliśmy się spodziewać tego, że Google postanowi z niego zrezygnować. System był krytykowany za powolne działanie, problematyczną obsługę, a do tego urządzenia nie były szeroko dostępne i w efekcie mało kto miał z Google TV jakikolwiek kontakt. We wpisie na Google+, kierowanym do deweloperów, Google poinformował, że platforma Android TV jest w pełni gotowa i trwają prace nad wprowadzeniem jej na różne urządzenia.

Dla programistów będzie to spore ułatwienie, gdyż system ma te same możliwości i API, co Android 5.0 na tabletach i smartfonach. Ponadto będą mogli szerzej wykorzystywać Google Cast, do czego Google bardzo zachęca. Urządzenia z Google TV będą oczywiście działać nadal i ich właściciele nie mają się czym martwić.

Tacy producenci, jak Sony, Philips czy Sharp sięgnęli po Android TV i to ten system znajdziemy na nowych telewizorach, które w tym roku trafią do sklepów. Co to oznacza dla użytkowników? System Android TV został tak zaprojektowany, by na telewizorach znalazły się te same funkcje, z których korzystamy na smartfonach i tabletach. Możemy więc spodziewać się takiej samej nawigacji, podobnego interfejsu, kontroli głosowej, bardzo podobnych aplikacji i oczywiście dostępu do Google Play.

© dobreprogramy
s