r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Takeout - pobierz wszystkie swoje dane

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiła się nowa usługa, która może zainteresować użytkowników Google Apps. Za pomocą Google Takeout możemy ściągnąć kopie naszych danych przechowywanych w aplikacjach firmy z Mountain View.

Pomysł jest bardzo prosty. Osoby korzystające z takich usług jak Google Docs, Picasa czy kalendarza mogą chcieć przechowywać swoje dane również w pamięci komputera. Na przykład kontakty z Gmaila, fotografie albo nawet wiadomości przesyłane za pomocą Buzza. Większość aplikacji firmy Google umożliwia takie rozwiązanie, jednak osobno - ściąganie więc danych z różnych usług zajęłoby sporo czasu. Google Takeout pozwala na pobranie za jednym zamachem wszystkich danych, które przechowujemy na koncie.

Obecnie z Google Takeout możemy pobrać dane takich usług jak Buzz, Kontakty i Circles, Picasa, a także ustawienia profilu. Użytkownik może ściągnąć wszystkie pliki jednocześnie, bądź wybrać usługę, która najbardziej go interesuje. Dodatkowo Google Takeout zapisuje historię pobrań. Z okazji udostępnienia usługi Google udostępnił zabawny klip wideo, w którym członkowie fikcyjnego Frontu Wyzwolenia Danych opowiadają o nowej usłudze.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.