r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Voice testowany w Europie

Strona główna Aktualności

Usługa telefoniczna Google Voice, która w Stanach Zjednoczonych ruszyła w 2009 roku, niedługo zostanie wprowadzona w Europie.

Google Voice umożliwia przyznanie jednego numeru telefonu dla wszystkich połączeń głosowych i wiadomości tekstowych, które mają być przekierowane na odpowiedni aparat telefoniczny, wybierany zależnie od lokalizacji użytkownika i jego własnej konfiguracji usługi. Ponadto Voice umożliwia transkrypcję poczty głosowej i rozmów na tekst, wysyłanie SMS-ów i własnych powiadomień.

Jens Redmer, szef europejskiego oddziału odpowiedzialnego za strategię biznesową firmy Google, pojawił się na konferencji European Pirate Summit w Kolonii, gdzie wziął udział w sesji „zapytaj Google”. Na pytanie o wprowadzenie Google Voice na Starym Kontynencie odpowiedział, że Google podjął już pewne kroki w kierunku wprowadzenia Voice do Europy. W wywiadzie dla The Next Web Redmer powiedział, że europejski Google Voice jest już fazie testów wewnętrznych.

r   e   k   l   a   m   a

Redmer nie był w stanie podać żadnego terminu uruchomienia usługi. Aby uruchomić Google Voice poza Stanami nie wystarczy stworzenie portu systemu przygotowanego do europejskiej infrastruktury telekomunikacyjnej. Wymagane jest jeszcze ustalenie zasad prawnych działania usługi i podpisanie umów z operatorami.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.