Google Web Albums w Picasa

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Google dodała nową online'ową usługę do Picasy, bezpłatnego programu przeznaczonego do katalogowania i przeglądania zdjęć, który kupiła w 2004 roku.

Usługa Web Albums polega na dzieleniu się zdjęciami ze znajomymi. Użytkownicy Picasy mogą tworzyć galerie i uploadować zdjęcia bezpośrednio z programu na stronę internetową. Specjalny przycisk pozwala na wysyłanie linków do albumów, galerii lub pojedynczych zdjęć przyjaciołom za pomocą maila.

Zainteresowani usługą Web Albums muszą przyłączyć się do programu i posiadać konto Gmail. W momencie kiedy te warunki są spełnione należy jeszcze pobrać i zainstalować najnowszą wersje Picasy. Wszyscy korzystający z Web Albums otrzymają 250 MB miejsca za darmo na przechowywanie swoich galerii. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany większą pojemnością to może wykupić 6 GB miejsca za 25 $. Aktualnie usługa dostępna jest tylko i wyłącznie w angielskiej wersji językowej. W chwili obecnej Google nie wypowiada się na temat długości trwania testów.

Najnowszą wersję Picasy 2.2.0 można pobrać w dziale: PROGRAMY -> Grafika -> Katalogowanie i obróbka zdjęć.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu