r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Web Elements

Strona główna Aktualności

Na konferencji Google I/O w San Francisco zaprezentowano usługę Web Elements.

Jest ona kierowana do webmasterów, którzy chcą umieścić na swoich stronach aplikacje webowe oferowane przez Google. Wśród nich można znaleźć Calendar, Conversation, Custom Search, Maps, News, Presentations, Spreadsheets oraz YouTube News. Dotychczas aby osadzić na stronie daną usługę webmasterzy musieli korzystać z Google API. Teraz wystarczy wybrać usługę, kilka ustawień i dzięki Web Elements otrzymać kilka linijek kodu HTML, które wystarczy wkleić na swojej stronie.

Na Google I/O ogłoszono też oficjalne wprowadzenie obsługi języka Java w Google App Engine. Dotychczas z tej funkcji korzystała ograniczona liczba testerów. Zdążyli oni stworzyć już 10 tysięcy aplikacji w Javie. Wszystkich aplikacji korzystających z App Engine jest już 80 tysięcy. Ponadto ogłoszono rozpoczącie drugiej fazy Android Developer Challenge, inicjatywy mającej promować pisanie aplikacji na Androida. Zaprezentowano także prototyp serwisu YouTube używający do wyświetlania filmów nie Flasha a tagu video, wprowadzonego w HTML5.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.