r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Wi-Fi: gdy jeden router to za mało, Google da całą siatkę

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Jednym z najważniejszych punktów konferencji Google, która odbędzie się 4 października, może być prezentacja systemu operacyjnego Andromeda. Niemniej Google ma także do zaoferowania wiele także w segmencie sprzętowym. I nie chodzi tu tylko o same smartfony.

Serwis Android Police, na którym można polegać jako na relatywnie sprawdzonym źródle przecieków dotyczących Google i Androida, informuje, że za nieco ponad tydzień korporacja zaprezentuje urządzenie Google Wi-Fi – nowy router. A raczej routery.

Google Wi-Fi nie będzie bowiem najpewniej pojedynczym urządzenim, trafi do sprzedaży w zestawach. Konieczne będzie połączenie jednego routera z Internetem, a następnie odpowiednie rozlokowanie pozostałych w całym domu.

r   e   k   l   a   m   a

Ma to zapewnić siłę sygnału w każdym punkcie domu nieporównywalną z sieciami Wi-Fi nadawanymi przez jedno urządzenie. Można się też spodziewać, że korporacja zdecyduje się na modne w ostatnim czasie dodatkowe usługi, np. związane z domowym asystentem Google Home.

Niewiele informacji zostało dotąd ujawnionych o specyfikacji samych routerów. Serwis DroidLife wspomina o tym, że urządzenia będą mogły pracować na dwóch pasmach (300 Mbit/s na 2,4 GHz i 867 MBit/s na 5 GHz, a zatem typ AC1200), posiadać dwa gniazda ethernetowe i obsługiwały standard 802.15.4. Priorytetem w pracach miała być także łatwość konfiguracji siatki.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.