r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google aktualizuje Chrome 14, poprawia wyszukiwarkę

Strona główna Aktualności

Google wydał kolejną aktualizację Chrome 14 beta. Pojawiły się też zmiany dotyczące interfejsu wyszukiwarki.

Wersja Chrome 14.0.835.162 beta dostępna jest już dla najpopularniejszych platform, a aktualizacji towarzyszy wydanie nowego rozszerzenia Chrome Frame. Google w tym wydaniu przywrócił obsługę chrome:flags, która to funkcja została niedawno wycofana z przeglądarki. W zeszłym tygodniu zdecydowano o jej czasowym wyłączeniu, gdyż powodowała problemy ze stabilnością, które mogły zakłócać pracę. Po zbadaniu sprawy i wprowadzeniu poprawek, Google na nowo przywrócił obsługę chrome:flags. Kolejne zmiany w Chrome 14 to wyłączenie niektórych z zaawansowanych funkcji, które pierwotnie pojawiły się w wersji 13.0 dla omniboksa.

Google zaczął też wprowadzać drobniejsze zmiany w wyglądzie wyników wyszukiwania w swojej wyszukiwarce. Zniknęły między innymi ikony w lewym pasku nawigacyjnym (Grafika, Filmy czy Wiadomości) na rzecz samego tekstu. Pojawiła się też nowa sekcja, która wyświetla nazwę usługi (Wyszukiwanie) i liczbę wyników wyszukiwania. Odświeżony wygląd wyszukiwarki nie jest jeszcze dostępny w polskiej wersji Google. Na razie możemy obejrzeć porównanie starego i nowego interfejsu wyszukiwania, a niebawem będziemy mogli przetestować poprawiony interfejs w praktyce.

r   e   k   l   a   m   a

Wersję rozwojową Chrome 14 można pobrać z naszego portalu dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.