Google aktualizuje: Chrome 55 na Androida szybszy i z trybem offline

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Google zaprezentowało dziś nowości w swoich aplikacjach mobilnych przeznaczonych na Androida. Dotyczy to przeglądarki Google Chrome – w ważnym wydaniu 55 na pecety porzucono Flasha i zredukowano zasobożerność przeglądarki. Chrome 55 na urządzenia mobilne także przynosi sporo nowego.

Najnowszy Chrome ma oferować więcej w sytuacjach, gdy użytkownik z jakich powodów nie będzie miał dostępu do Sieci. Lada moment do użytkowników powinna trafić najnowsza wersja, w której pojawiła się możliwość pobierania plików audio, wideo a nawet całych stron internetowych. W menu widoczna będzie nowa ikona, której pacnięcie spowoduje zapisanie danej treści i umożliwi dostęp do niej offline.

Ponadto do nowego Chrome'a na Androida trafi możliwość sprawdzania pisowni w polach formularzy, a także usprawnienia w interfejsie wyszukiwania. Program, podobnie jak w przypadku wersji na pecety, ma być w związku z optymalizacją silnika mniej łasy na RAM. Aktualną wersję programu znajdziecie w naszej bazie oprogramowania.

Przeglądarka to jednak nie jedyny program, który zyska nowe funkcje. Jak pisaliśmy wcześniej Google przebudowało także swoją być może najważniejszą aplikację, czyli wyszukiwarkę.

© dobreprogramy