Google aktualizuje Chrome i dodaje zaznaczanie kart

Strona główna Aktualności

O autorze

Google zaktualizował swoją przeglądarkę do wersji 10.0.648.204. Poza tym pojawiło się nowe wydanie testowe Chrome 12, nagrodzono też osoby, które wykryły luki w programie.

W najnowszej stabilnej wersji Chrome 10 wprowadzono między innymi obsługę menadżera haseł w systemie Linux, a także wprowadzono poprawki bezpieczeństwa. Jak czytamy na blogu firmy Google, nagrodzono również osoby, które wykryły 6 poważnych luk w przeglądarce. Łączna suma nagród wyniosła tym razem 8500 dolarów. Wśród osób, które wykryły poważne luki w Chrome 10 znalazł się także Polak, Sławomir Błażek.

Google poinformował również o udostępnieniu w ramach kanału deweloperskiego kolejnego wydania testowego Chrome 12 (12.0.712). Wersja ta zawiera między innymi funkcję możliwości zaznaczenia (wyboru) wielu kart za pomocą klawisza Ctrl i Shift. Pozwala to na wykonywanie poleceń odnoszących się do grupy zaznaczonych kart - na przykład odświeżania czy zamykania. W wersji dla systemu Mac OS X poprawiono obsługę paska z zakładkami.

Najnowszą wersję Chrome 10 można pobrać z naszego portalu dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

© dobreprogramy