r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google aktualizuje wygląd profili użytkowników

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Jak możemy przeczytać na oficjalnym blogu Google poświęconym kwestiom społecznościowym, Profile Google przeszły właśnie gruntowną przebudowę i otrzymały całkowicie nowy wygląd.

Profile Google po raz pierwszy zostały wprowadzone dwa lata temu. Pozwalają one na stworzenie internetowej wizytówki, która dodatkowo może być powiązana z produktami i usługami Google. Dzięki profilom wyszukiwanie informacji o zwykłych użytkownikach Sieci stało się znacznie prostsze, gdyż wyszukiwarka Google uwzględnia je w wynikach wyszukiwania. Teraz profile otrzymały nowy wygląd, w niczym nie przypominający wcześniejszego szablonu usługi. Google wyeliminował chaotycznie zgromadzone informacje ze stron głównych wizytówek. Nowy wygląd profili jest stonowany i zawiera jedynie podstawowe informacje o użytkowniku. Wyeksponowano zdjęcie profilowe oraz całkowicie usunięto wpisy z Buzz, które zostały przeniesione do osobnej zakładki. Odwiedzający mają także dostęp do mapy prezentującej lokalizację użytkownika. Udostępnione zostały także linki do pozostałych usług powiązanych z daną osobą, takich jak blog czy konto w serwisie YouTube.

Aktualizacja wyglądu Profili Google jest już dostępna dla użytkowników. By uaktywnić nowy profil, wystarczy kliknąć w link „Edytuj Profil” dostępny po zalogowaniu na konto Google.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.