Google będzie inwestował w rozwijające się firmy

Strona główna Aktualności

O autorze

The Wall Street Journal donosi, że Google stworzy fundusz venture capital i będzie inwestował w małe, rozwijające się przedsięwzięcia. Działanie funduszy tego typu polega na wykupywaniu części udziałów w niewielkich firmach, co zwykle właścicielom daje spory zastrzyk gotówki niezbędny do rozwinięcia działalności, a funduszowi gwarantuje zyski - oczywiście w przypadku sukcesu firmy, w którą wcześniej zainwestował.

Grupa pracująca nad projektem założenia funduszu w Google kierowana jest przez Davida Drummonda, jednego z wysoko postawionych dyrektorów firmy. Nad wyborem firm, w które fundusz będzie inwestować czuwać ma William Maris, 33-letni inwestor giełdowy, który na koncie ma sukcesy inwestycyjne o wielu zerach.

Informacja nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez Google, nie wiadomo też, jaka będzie struktura funduszu. Jest to jednak ważny krok w szerszym aspekcie - nowe podeście dużych firm do start-upów, gdzie zamiast zwykłego przejmowania ich i wcelania we własne struktury firma po prostu inwestuje w nie i rozwija działalność pod dotychczasową marką.

© dobreprogramy