r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google będzie konkurować z PayPal?

Strona główna Aktualności

Jak informuje PCLab, Google zamierza zaproponować usługi pośredniczenia w elektronicznych płatnościach. Nowy system może być konkurentem dla PayPal. Nowość może pozwolić na dywersyfikację źródeł przychodów Google, które w zeszłym roku w 99 proc. pochodziły wyłącznie z reklam. Zresztą podobnie było i w pierwszym kwartale tego roku, kiedy przychody firmy wyniosły około 1,26 mld dolarów.

Opisujący sprawę The Wall Street Journal podkreśla podobieństwo planowanej przez Google usługi do systemu PayPal umożliwiającego realizowanie płatności między kontrahentami w sieci. Obecnie, duża część obrotów PayPal to zasługa aukcyjnego serwisu eBay. Prowizja pobierana od każdej transakcji pozwala całkiem nieźle zarabiać. Jak wspomina WSJ, w pierwszym kwartale PalPal odpowiada za około 23 proc. przychodów eBay, co stanowi kwotę ponad 233 mln dolarów.

Szczegóły dotyczące nowego przedsięwzięcia Google nie są znane. Nieoficjalna informacja pochodzić ma od źródeł zbliżonych do Google. Oficjalnie firma ich nie skomentowała.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.