reklama

Google będzie personalizować wyniki wyszukiwania

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Google eksperymentuje z technologią pozwalającą dopasowywać wyniki wyszukiwania do gustów i preferencji użytkownika.

Po włączeniu usługi Preferred Sites wyniki wyszukiwania będą dodatkowo weryfikowane w oparciu o listę witryn, które użytkownik przegląda najczęściej, ale również tych, które do listy zostały dodane ręcznie - np. jako najbardziej zaufane. Takie strony pojawią się wyżej w wynikach, o ile oczywiście będą spełniały kryteria. W przyszłości usługa ma zostać rozszerzona tak, by wybory użytkowników miały również globalny wpływ na wyniki wyszukiwania.

Aktualnie usługa Preferred Sites jest rozszerzeniem do Google SearchWiki, która pozwala modyfikować oraz oznaczać wyniki wyszukiwania we własnym zakresie. Obie usługi dostępne są oczywiście tylko dla zalogowanych w Google, można je włączyć w ustawieniach konta.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić