r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google blisko porozumienia z Departamentem Sprawiedliwości

Strona główna Aktualności

O autorze

Możliwe, że nie będzie śledztwa w sprawie przejęcia firmy ITA przez Google’a. Amerykański Departament Sprawiedliwości jest coraz bliżej zakończenia sprawy.

Kupnem ITA, lidera w oprogramowaniu dla branży turystycznej, od lipca ubiegłego roku interesuje się Departament Sprawiedliwości. Jak informowaliśmy na początku tego tygodnia, od jego decyzji będzie zależało, czy śledztwo w tej sprawie rozpocznie Federalna Komisja Handlu (FTC). Przeciwko kupnu ITA protestowały liczne firmy i organizacje, w tym na przykład Microsoft. Zdaniem gazety Wall Street Journal, Departament Sprawiedliwości najprawdopodobniej zezwoli na zakończenie firmy przez Google’a. W zamian za to gigant z Mountain View miałby zgodzić się na monitorowanie części swoich operacji przez amerykańskie władze.

Decyzja powinna zapaść w ciągu najbliższych dni, o czym informuje również niezależnie Reuters. Będzie miała duże znaczenie dla firmy Google, która dzięki przejęciu ITA może wkrótce stać się dominantem na rynku branży turystycznej w Sieci. Niezależnie zakupowi, jak działalności spółki przyglądają się także europejski wymiar sprawiedliwości. Tydzień temu Microsoft oskarżył przed Komisją Europejską firmę Google o praktyki monopolistyczne.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.