Google chce kupić DoubleClick jeszcze w tym roku

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Prezes Google Eric Schmidt zapewnił podczas konferencji Seoul Digital Forum, że jego firma zamierza sfinalizować zakup DoubleClick - potentata na rynku reklam on-line jeszcze w tym roku. O wygranej Google w batalii z innymi dużymi korporacjami o prawo do zakupu tej firmy pisaliśmy w kwietniu.

Schmidt złożył takie zapewnienie podkreslając, że Google nie obawia się o wynik procesu antymonopolowego, jaki w związku z transakcją rozpoczął się w Stanach Zjednoczonych. Jesteśmy przekonani, że cała operacja nie narusza prawa w najmniejszym stopniu - mówił. Na przeprowadzeniu dochodzenia antymonopolowego w tej sprawie najbardziej zależało głównym konkurentom - między innymi firmom Microsoft i AT&T. Twierdzą oni, że zakup DoubleClick może dać Google zbyt dużą kontrolę na rynku reklam on-line.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie