r   e   k   l   a   m   a
reklama

Google chce wyprzedzić Internet Explorera 9

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Google nie zamierza składać broni po premierze bety Internet Explorera 9. Z przeglądarką Microsoftu już wkrótce ma zmierzyć się Chrome 7.

Premiera bety IE9 okazała się dużym wydarzeniem, nic więc dziwnego, że pozostali producenci przeglądarek szykują się do starcia z produktem Microsoftu. Google już zapowiedział, że Chrome 7, pod względem akceleracji grafiki, będzie 60 razy szybszy od poprzedniego wydania programu. Część rozwiązań jest już dostępnych w kanarkowych wersjach przeglądarki. To przede wszystkim sprzętowa akceleracja grafiki, a także obsługa elementu canvas. Google chce również poprawić wyświetlanie grafik 3D, co ma pomóc deweloperom w tworzeniu gier i programów na potrzeby przeglądarki. Na podobny pomysł wpadła już wcześniej Mozilla, która rozwija projekt mający na celu wprowadzenie gier do Firefoksa.

Zdaniem serwisu Neowin, IE9 wypada lepiej w porównaniu z deweloperskimi wersjami Chrome 7, chociaż i tak widać sporą różnicę między obecnym, a wcześniejszym wydanie przeglądarki Google’a. Produkt Microsoftu radzi sobie lepiej przede wszystkim pod względem akceleracji grafiki. Nic dziwnego, programiści włożyli sporo pracy w rozwój przeglądarki. Należy jednak wziąć pod uwagę, że Chrome 7 jest dostępny dopiero w wczesnych wersjach. Do czasu premiery stabilnego wydania sporo może się zmienić.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSą powody, dla których świat fascynuje się grą, o której nie wie absolutnie nic