r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google dementuje informacje o personalizacji Google.com

Strona główna AktualnościINTERNET

Google zaprzecza informacjom prasowym mówiącym, że ma zamiar zmienić wygląd strony głównej swojej wyszukiwarki. Niedawno, powołując się na Guardiana, pisaliśmy, że przeglądarkowa wersja wyszukiwarki zostanie wzbogacona o treści spersonalizowane, dostarczane tam na podstawie zainteresowań użytkownika.

Wygląda jednak na to, że dziennikarze Guardiana dokonali olbrzymiej nadinterpretacji. Oparli się na wpisie na blogu Google'a, w którym wspomniano o zmianach w kanale informacyjnym, ale dotyczyły one mobilnej witryny oraz aplikacji, a nie wersji dla przeglądarek. W swojej informacji Guardian nie zaznaczył tego wyraźnie.

Według Guardiana, zmiany w przeglądarkowej odsłonie wyszukiwarki miały prowadzić do bardziej spersonalizowanej formy prezentowania wyników i treści. Uwzględnione miały być między innymi zainteresowania użytkownika czy jego lokalizacja. Całość miała zatem bardziej przypominać aplikację mobilną Google, a nawet zamkniętą w 2013 roku spersonalizowaną stronę startową iGoogle.

r   e   k   l   a   m   a

Przedstawiciele Google'a, pytani o zmiany, potwierdzają, że jeszcze w bieżącym roku do mobilnej wersji Google trafi kanał informacyjny, jednak na razie nie wiadomo, jak będzie on działał i wyglądał, gdyż koncern testuje swoje pomysły. Żeby wszystko było jasne, nie mamy takich planów odnośnie wersji desktopowej, zapewniają pracownicy Google'a.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.