Google dla Firefoksa

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Google wydała właśnie nową wtyczkę dodającą do przeglądarki Firefox funkcję przechowywania na serwerach wyszukiwarki pełnych ustawień programu. Dzięki temu, na każdym używanym przez nas komputerze przeglądarka będzie zachowywać się tak samo, uzyskamy także dostęp do naszych zakładek, historii, cookies i zachowanych haseł.

Dane przechowywane przez Google Browser Sync są szyfrowane, do skorzystania z nich potrzebny jest wybrany przez nas podczas instalacji PIN. Jest to o tyle istotne, że dane przechowywane przez przeglądarkę trafiające w niepowołane ręce mogą przysporzyć nam sporo kłopotów, takich jak chociażby przejęcie kontroli nad internetowym kontem bankowym. Z tego względu, z nowego rozszerzenia Google nie powinno się korzystać na publicznie dostępnych komputerach.

Google Browser Sync dostępne jest tylko w wersji dla Firefoksa od wersji 1.5, na wszystkich obsługiwanych przez nią systemach operacyjnych. Rozszerzenie można zainstalować na stronie Google.

Tymczasem, aplikacja Google Toolbar w wersji dla Firefoksa wyszła z fazy testów beta, programiści poprawili w niej wiele błędów i uznali ją za stabilną. Więcej na stronie dodatku.

© dobreprogramy
s