r   e   k   l   a   m   a
reklama

Google dla alergików: informacje o pyłkach w wynikach wyszukiwania

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Co drugi Polak ma dodatni wynik alergicznych testów na powszechnie występujące pyłki traw czy brzozy, choć nie każdy cierpi z powodu objawów alergii. Polska jest w czołówce pod tym względem, ale nie jest odosobniona. Nic więc dziwnego, że Google w końcu wprowadził do wyników wyszukiwania w aplikacji informacje o obecności alergenów w powietrzu.

Większość z nas cieszy się ostatnimi tygodniami lata, ale dla alergików to bardzo trudny czas. Google obserwuje wzrost liczby zapytań o alergie w kwietniu, maju, a następnie we wrześniu, dlatego przed końcem wakacji wprowadzi czytelne diagramy z informacjami o alergenach. Będzie można łatwo się do nich dostać, korzystając jedynie z aplikacji Google Search. Dane pochodzą z The Weather Channel i będą dostępne także dla polski.

Dotknięcie panelu z informacjami o alergenach przeniesie nas do bardziej szczegółowych informacji i prognozy.

Dodatkowo, jeśli zapylenie będzie wyjątkowo niebezpieczne w najbliższej okolicy, użytkownik może otrzymać powiadomiene z aplikacji Google. By je otrzymywać, wystarczy wyszukać hasło związane z pyłkami i zgodzić się na otrzymywanie powiadomień, gdy pojawi się okno z pytaniem.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieW tym kraju nie ma prądu, ale mają za to najgroźniejszych hakerów