r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google dodaje komponent społecznościowy do YouTube'a. Będzie YouTube+?

Strona główna AktualnościINTERNET

Do mobilnej aplikacji YouTube dla iOS-a i Androida trafiła właśnie możliwość wysyłania wiadomości i dzielenia się ze znajomymi znalezionymi w serwisie filmikami. Co prawda w chwili obecnej nowe funkcje dostępne są tylko dla kanadyjskich użytkowników, ale z pewnością już wkrótce będą z nich mogli korzystać wszyscy miłośnicy YouTube'a – Kanada to po prostu pilotaż.

Społecznościowe komponenty w usługach oferowanych przez wielkich świata IT stały się już koniecznością. Użytkownikom nie wystarcza możliwość komentowania obejrzanego materiału. Dzięki temu, że mogą porozmawiać ze znajomymi i przesłać im interesujący film, spędzą więcej czasu w serwisie, a to przełoży się na jego wpływy. Jeśli zaś zastanawiacie się, dlaczego testy nowych funkcji prowadzone są właśnie w Kanadzie, a nie w Polsce, USA czy Burkina Faso, to odpowiedzi udzielił Shimrit Ben Yair, menedżer produktu Google'a.

Chcieliśmy rozpocząć od Kanady, ponieważ Kanadyjczycy udostępniają o 15% więcej materiałów wideo niż przeciętny użytkownik, zobaczymy więc, czy nowe funkcje wpłyną na zachowanie, które w Kanadzie już i tak jest bardziej intensywne, niż gdzie indziej.

r   e   k   l   a   m   a

Google idzie tutaj w pewnym sensie w ślady Facebooka, w którym dzielenie się materiałem i prowadzenie konwersacji są wyjątkowo proste. Wykonuje też jednak ruch wyprzedzający. Serwisowi Zuckerberga trudniej będzie teraz wypromować własną platformę wideo, jako zalety podając jej komponent społecznościowy.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.