Google dołącza do ODF Alliance

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Google dołączyła do grupy ODF Alliance, której głównymi celami są promocja formatu OpenDocument oraz pomoc dla użytkowników którzy napotkali problemy podczas przenoszenia dokumentów w różnych formatach pomiędzy różnymi aplikacjami. Do grupy należy już 240 firm, w tym także Ux.pl.

Firma Google posiada już własne doświadczenia z formatem ODF, od pewnego czasu jest ona właścicielem internetowego edytora tekstów Writely, który posiada możliwość otwierania i zapisywania plików w tym formacie. Wśród narzędzi marki Google dostępny jest także internetowy arkusz kalkulacyjny, jednak aktualnie nie obsługuje on ODF i nie wiadomo czy i kiedy się to zmieni.

Fakt zaangażowania w promocję ODF tak ważnego gracza rynku IT jakim jest Google z pewnością przysporzy mu zwolenników. Świadczy to także o tym, że projekt jest w zaawansowanej fazie rozwoju. Prawdopodobnie wkrótce spodziewać się można dalszej integracji formatu ODF w usługach Google.

Tymczasem, bez większego rozgłosu ukazała się polska wersja serwisu Google Video, dostępna pod adresem video.google.pl. Polska jest dziewiątym krajem, który ma własną zlokalizowaną wersję tego serwisu, niestety kupowanie i sprzedawanie plików wideo dostępne jest tylko w wersji amerykańskiej.

© dobreprogramy
s