r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google dołącza do ODF Alliance

Strona główna Aktualności

Firma Google dołączyła do grupy ODF Alliance, której głównymi celami są promocja formatu OpenDocument oraz pomoc dla użytkowników którzy napotkali problemy podczas przenoszenia dokumentów w różnych formatach pomiędzy różnymi aplikacjami. Do grupy należy już 240 firm, w tym także Ux.pl.

Firma Google posiada już własne doświadczenia z formatem ODF, od pewnego czasu jest ona właścicielem internetowego edytora tekstów Writely, który posiada możliwość otwierania i zapisywania plików w tym formacie. Wśród narzędzi marki Google dostępny jest także internetowy arkusz kalkulacyjny, jednak aktualnie nie obsługuje on ODF i nie wiadomo czy i kiedy się to zmieni.

Fakt zaangażowania w promocję ODF tak ważnego gracza rynku IT jakim jest Google z pewnością przysporzy mu zwolenników. Świadczy to także o tym, że projekt jest w zaawansowanej fazie rozwoju. Prawdopodobnie wkrótce spodziewać się można dalszej integracji formatu ODF w usługach Google.

Tymczasem, bez większego rozgłosu ukazała się polska wersja serwisu Google Video, dostępna pod adresem video.google.pl. Polska jest dziewiątym krajem, który ma własną zlokalizowaną wersję tego serwisu, niestety kupowanie i sprzedawanie plików wideo dostępne jest tylko w wersji amerykańskiej.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.