r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google dzieli się wynikami testów SSL False Start w Chrome

Strona główna Aktualności

Google podzielił się wynikami testów projektu SSL False Start. Ma on przyśpieszyć wczytywanie stron z wykorzystaniem protokołu SSL w Chrome - nawet o 30%.

SSL umożliwia bezpieczne połączenia z wybranymi stronami internetowymi. Narzut związany z szyfrowaniem przekłada się jednak na nieco wolniejsze ich wczytywanie. Google chce to zmienić, czego dowodem ma być rozpoczęty pół roku temu projekt SSL False Start w ramach przeglądarki Chrome. Teraz twórcy projektu poinformowali o wynikach jego testów - SSL False Start pojawił się bowiem w Chrome już w wersji 9. Okazuje się, że udało się uzyskać świetne rezultaty. Wczytywanie stron WWW z wykorzystaniem protokołu SSL zostało przyśpieszone nawet o 30%.

Największym problemem podczas wdrażania SSL False Start była jak dotąd wsteczna kompatybilność. Twórcy projektu nie byli do końca pewni, czy ich rozwiązanie będzie dostępne dla wszystkich witryn internetowych korzystających z protokołu SSL. Aby mieć pewność, zbadano wszystkie zgromadzone w indeksie Google witryny posiadające prefiks "https" w adresie. Jak czytamy w wynikach, False Start pomyślnie obsługuje 94,6% spośród tych witryn. 5% stron po prostu nie istniało już w chwili przeprowadzania testu lub nie odpowiadały one nawet przy użyciu tradycyjnej metody połączenia. Jedynie 0,4% testowanych witryn miało problemy z obsługą technologii False Start, głównie ze względu na niezgodność certyfikatów pochodzących od nielicznej grupy wystawców. Google skontaktował się z nimi i trwają prace nad rozwiązaniem problemu, a w międzyczasie dla nieobsługiwanych witryn skonfigurowano białą listę tak, by SSL False Start nie był tam używany.

r   e   k   l   a   m   a

Pozostaje mieć nadzieję, że producenci innych przeglądarek również zainteresują się technologią SSL False Start. Firefox na przykład ma już stworzony podobny mechanizm, ale jest on domyślnie wyłączony właśnie z uwagi na niepewność wokół kompatybilności witryn. Być może zadowalające wyniki Google i opublikowana przez nich lista niedziałających stron będzie zachętą, by ten stan rzeczy szybko zmienić.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.