reklama

Google i Microsoft ulepszają swoje mapy

Strona główna Aktualności

O autorze

Zarówno Google jak i Microsoft wprowadzają bardziej funkcjonalne wersje swoich serwisów z mapami.

John Hanke, dyrektor Google Earth and Maps, zapowiedział dwie nowe funkcje: Street View oraz Mapplets. Pierwsza z nich zapewnia panoramiczne zdjęcia wykonane z poziomu ulic San Francisco, New York, Las Vegas, Denver i Miami. Ich rozdzielczość jest na tyle dobra, że widoczne są dosyć dobrze znaki z ulic sąsiednich. Mają one od miesiąca do roku. Google zamierza w przyszłości bardziej skupić się na dodawaniu nowych miast niż rozszerzania bazy zdjęć pięciu wymienionych metropolii.

Mapplets to technologia opracowana z myślą o zewnętrznych twórcach oprogramowania. Pozwala ona na tworzenie małych aplikacji osadzanych w Google Maps, podobnie jak Google Gadgets są wyświetlana w iGoogle.

Microsoft z kolei udostępnił wersję beta oprogramowania wyświetlającego trójwymiarowe mapy popularnych miejsc. W przeciwieństwie do Google Earth działają one wewnątrz przeglądarki internetowej, są też trochę bardziej realistyczne. Odpowiednie pluginy są dostępne dla Internet Explorera i Firefoksa. Niestety plugin do IE nie działa jeszcze stabilnie. Należy jednak pamiętać, że jest to nadal wersja beta.

Ponadto Microsoft udostępnił mapy, na które w czasie rzeczywistym nanoszone są informacje o natężeniu ruchu drogowego i robotach drogowych.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama