r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google integruje czytnik RSS Reader z Google+

Strona główna Aktualności

Również Google Readera czekają w niedługim czasie większe zmiany. Producent chce odświeżyć wygląd, wprowadzić nowe funkcje i uprościć narzędzie do subskrypcji kanałów RSS.

Jak zapowiedział Alan Green na blogu Google'a, w ciągu najbliższego tygodnia zostaną wdrożone zmiany w czytniku RSS - Readerze. Przede wszystkim - podobnie jak inne aplikacje webowe - narzędzie czeka odmiana interfejsu. Google Reader zostanie dopasowany do najnowszego wyglądu znanego z Google+, a także zintegrowany z tą usługą społecznościową. Ułatwi to dzielenie się interesującymi nas informacjami i przesyłanie wiadomości. Z Readera zniknie też część dotychczasowych funkcji - również na skutek zbliżenia z usługą społecznościową firmy Google.

W Mountain View stwierdzono, że skoro spora część funkcji znanych z Readera wkrótce dostępna będzie w Google+, nie ma sensu ich dublować. Dlatego też niektóre z narzędzi (głównie związanych z usługami społecznościowymi) znikną w najbliższym tygodniu z czytnika kanałów RSS. Dla tych, którzy na skutek wprowadzonych zmian zrezygnują z Google Readera, wprowadzono rozszerzoną możliwość eksportu zapisanych w aplikacji danych. Dotyczy to subskrypcji, materiałów otrzymanych od znajomych, zapisanych kontaktów czy wiadomości uznanych za istotne.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.