Google inwestuje w telekomunikację

Strona główna Aktualności

O autorze

Google przejęło kolejną (dwunastą w tym roku) firmę, tym razem jest to GrandCentral Communications, oferująca ciekawe usługi zarządzania komunikacją telefoniczną, aktualnie dostępne tylko dla mieszkańców USA.

GrandCentral przygotowało zestaw usług będących aktualnie w ograniczonej fazie beta. Firma pozwala użytkownikom na założenie wirtualnego numeru telefonu, pod którym mogą być oni osiągalni niezależnie od miejsca pobytu. Użytkownik definiuje, pod którym rzeczywistym numerem jest aktualnie dostępny, a system przekieruje na niego przychodzące połączenia. Dodatkowo można ustalić, kto ma prawo dzwonić do określonych lokalizacji (na przykład do domu), dostępna jest także poczta głosowa z dostępem przez WWW.

Aktualnie nie wiadomo, jakie są plany Google wobec przejętej firmy i jej usług, ale prawdopodobnie zostaną one zintegrowane z innymi serwisami Google, na przykład z rozmowami głosowymi w Google Talk. Finansowe szczegóły przejęcia nie zostały opublikowane, ale nieoficjalnie szacuje się, że kwota transakcji mogła wynieść nawet 50 milionów dolarów.

© dobreprogramy

Komentarze