r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google kolejny raz odcina Windows Phone od swoich usług

Strona główna AktualnościBIZNES

Wojenek pomiędzy Google, a Microsoftem ciąg dalszy. Firma z Mountain View ogłosiła, iż po 15 maja 2014 roku aplikacje od niezależnych deweloperów, działające na bazie Google Voice, muszą zostać wycofane. Nowe zapisy w regulaminie powodują, że nieoficjalne oprogramowanie staje się niezgodne z zasadami serwisu. Niestety, osoby posiadające Windows Phone zostaną pozbawione tej usługi od Googla. O ile w przypadku YouTube, brak oficjalnego klienta nie jest bolesny (w markecie jest wiele alternatywnych odtwarzaczy), to obecnie Google Voice zostanie całkowicie wycięte z ekosystemu Windows Phone.

Google Voice to usługa zbliżona do Skype, pozwalająca na dzwonienie i wysyłanie wiadomości tekstowych. Brak nieoficjalnych aplikacji klienckich dla Androida i iOS nie jest problem dla ich użytkowników. Oba systemy posiadają oficjalne oprogramowanie od Google wspierające Google Voice. Oczywiście Windows Phone nigdy nie doczekał się takiej aplikacji. Jedynym wyjściem było skorzystanie z oprogramowania od niezależnych deweloperów. Takim uzupełnieniem luki był MetroTalk, pozwalający na skorzystanie z Google Voice na Windows Phone. Google pod przykrywką podwyższenia jakości usług, wymusza zaprzestanie prac nad tego typu aplikacjami.

Google obiecuje rozszerzenie wsparcia usługi Voice na nowe kraje i systemy. Pytaniem jest czy Windows Phone doczeka się chociażby oficjalnej aplikacji. Patrząc jednak na niechęć giganta z Mountain View do mobilnego systemu Microsoftu można w to wątpić. Niektórych zatem będzie czekać przymusowa przesiadka na Skype.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.