reklama

Google kupił Nik Software, zrobi własny Instagram czy uśmierci kolejne aplikacje?

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Firma Nik Software, której motto brzmi „fotografia przede wszystkim”, znana jest przede wszystkim jako wydawca programów do obróbki zdjęć Snapseed dla iOS i OS X. Programy dają dużo większe możliwości, niż popularny Instagram i jego zestaw imitujących stare zdjęcia filtrów. Zespół pracujący nad Snapseed ma podobno przeprowadzić się do Mountain View i dołączyć do prac na Google+.

Możliwe, że edytor zdjęć towarzyszący Google+ zostanie wzbogacony o możliwości aplikacji firmy Nik Software. Aplikacje mają sporo wiernych użytkowników, ale prawdopodobne jest, że Snapseed podzieli los klienta poczty Sparrow, który przestał być rozwijany po przejęciu przez Google. Mało prawdopodobne jednak jest, że aplikacje będą nadal funkcjonować niezależnie. A szkoda, bo ta opcja pozwoliłaby stworzyć w ramach Google+ konkurencję dla zespołu złożonego z Instagrama i Facebooka… choć o nieco innym charakterze, bo w końcu nakładanie filtrów i ramek nie może równać się z obróbką zdjęć. Wystarczy spojrzeć na demonstracje możliwości Snapseed dla iPada aby poczuć różnicę. Oczywiście modne retro-filtry tu też znajdziemy, ale na tym możliwości się nie kończą.

Przy tej okazji Vic Gundotra poinformował, że Google+ ma ponad 400 milionów użytkowników po zaledwie roku działania. Liczba robi wrażenie, ale zaledwie ćwiartka użytkowników jest aktywna.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić