reklama

Google kupuje Skybox, firmę zajmującą się fotografowaniem Ziemi za pomocą satelitów

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

Google zakupiło kolejną firmę, tym razem jest to korporacja zajmująca się wykonywaniem za pomocą satelitów zdjęć w wysokiej rozdzielczości naszej planety, o planach przejęcia pisaliśmy już wcześniej. Czy wydanie 500 milionów dolarów na Skybox Imaging sprawi, że Mapy Google będą lepsze?

Google inwestuje w coraz więcej różnych projektów, ta firma obecnie z pewnością nie jest kojarzona tylko z wyszukiwarką i innymi własnymi Internetowymi usługami. Oprócz prac nad samoprowadzącymi się samochodami i coraz większemu zaangażowaniu w robotykę, korporacja z Mountain View skupia się też między innymi na udostępnieniu jak największej liczbie ludzi Internetu, w ramach projektu Loon, a także na ciągłym usprawnianiu własnych map. To właśnie w tych dwóch ostatnich elementach pomóc ma zakupiona za 500 milinów dolarów korporacja.

Skybox Imaging zajmuje się robieniem zdjęć Ziemi w dużej rozdzielczości i wykorzystuje do tego satelity. Firma jest w stanie dostarczać zdjęcia w bardzo dobrej jakości w czasie niemal rzeczywistym. Dodatkowo do 2018 roku będzie posiadała 24 satelity krążącego wokół naszej planety. Google chce posłużyć się możliwości Skybox do ulepszenia własnych map, które teraz mają być jeszcze dokładniejsze i przede wszystkim szybciej aktualizowane. Potencjał firmy zajmującej się satelitami ma być wykorzystany również w dostarczeniu Internetu. Google ma zamiar zapewnić połączenie z siecią w miejscach gdzie obecnie jest to niemożliwe lub nieopłacalne. Obecnie transakcja oczekuje na zgodę odpowiednich regulatorów w USA.

Dużo osób stwierdzi, że zakup Skybox Imaging to kolejny krok do jeszcze większej inwigilacji ze strony Google. Jednak według mnie jest to bardzo dobra decyzja, która sprawi, że usługa Google Maps stanie się lepsza. Obecnie ciężko jest mi wyobrazić sobie zaplanowanie najbardziej optymalnej trasy bez skorzystania z map dostępnych w Internecie. W związku z tym nadal czekam na zdjęcia satelitarne, które będą aktualizowane niemal w czasie rzeczywistym i mam nadzieje, że firma Skybox już niedługo właśnie to nam zaoferuje.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama