reklama

Google kupuje twórcę klawiatury ekranowej dla smartfonów

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Firma BlindType poinformowała na swojej stronie internetowej, że została przejęta przez Google.

BlindType to mała, kilkuosobowa firma znana z opracowanej przez siebie dość innowacyjnej klawiatury ekranowej, która umożliwia pisanie tekstu na smartfonach bez dokładnego wciskania wirtualnych klawiszy. Użytkownik może dotykać miejsce pod, nad lub obok wirtualnego klawisza, który ma zostać wciśnięty, a aplikacja i tak domyśli się, o jakie słowo chodziło. Jak w praktyce wygląda pisanie tekstu przy użyciu klawiatury BlindType możemy przekonać się, oglądając przygotowany przez twórców demonstracyjny klip wideo. Decyzja o przejęciu BlindType przez Google powinna szczególnie ucieszyć użytkowników telefonów z systemem Android. Należy bowiem oczekiwać, że inżynierowie BlindType zasilą szeregi zespołu odpowiedzialnego w Google za mobilne systemy operacyjne i wkrótce rewolucyjna klawiatura ekranowa znajdzie się na stałe w Androidzie.

Finansowe aspekty przejęcia BlindType przez Google nie zostały ujawnione.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić