r   e   k   l   a   m   a
reklama

Google łączy Drive i Google+, Hangouty będą jedynym komunikatorem

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Google konsekwentnie zmierza do zunifikowania swoich usług, co dobrze pokazuje dzisiejsza zapowiedź nowej wersji aplikacji mobilnej do obsługi serwisu społecznościowego Google+. O nowościach powiadomił, oczywiście na plusie, Virgil Dobjanschi, kierujący rozwojem aplikacji Google+ na Androida.

Messenger — komunikator towarzyszący Google+ — zostanie zastąpiony przez Hangouty (najpierw na Androidzie, potem na iOS). Najwyższa pora. Jest to jedno z ostatnich miejsc, w których nowy komunikator Google'a nie zastąpił jeszcze starszego rozwiązania. Zapisy rozmów będzie można dziś wieczorem pobrać przez Google Takeout. Do zdjęć i filmów umieszczonych na Google Drive będziemy mieć dostęp z poziomu Google+ — tak webowego, jak i aplikacji. Trzeba wziąć też poprawkę na to, że zapisane tam obrazy zostaną automatycznie poprawione przez wprowadzone niedawno mechanizmy Google'a… efekty ich działania nie każdemu się podobają. Po zamknięciu Latitude na Google+ przeniesione zostały mechanizmy związane z udostępnianiem znajomym swojego położenia, ale brakowało tam wielu istotnych funkcji związanych z kontrolą tego, komu swoje położenie chcemy udostępnić. Z wykorzystaniem kręgów można sterować tym, komu udostępniamy swoje położenie i na jakim poziomie szczegółowości, oraz kogo sami zobaczymy na mapie.

W aplikacji znalazła się ponadto znana z Gmaila możliwość łatwego przełączania się między kontami i stronami. W pełni zaimplementowane zostały także funkcje Google Apps dla biznesu. Będzie więc można łatwo udostępniać materiały tylko w ramach firmy oraz na pierwszy rzut oka będzie widać, czy czyjś profil działa w naszej domenie.

Nowa aplikacja pojawi się w Google Play za kilka dni. Powyższe poprawki nie są jedynymi, ale zostały wyszczególnione, gdyż często prosili o nie użytkownicy.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNajsłynniejsze kanały na YouTubie. W Polsce często nieznane