r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google łata lukę w Chrome Frame

Strona główna Aktualności
Google wypuściło nową wersję dodatku Chrome Frame, w której załatano kilka błędów, m.in. groźną dziurę odkrytą przez Microsoft.

Gdy Google wypuściło plugin Chrome Frame dla Internet Explorera, pozwalający korzystać z silnika Chrome w przeglądarce Microsoftu, korporacja stwierdziła, że zwiększa to podatność IE na ataki. W końcu znaleziono lukę, która zdaje się to potwierdzać. Pozwala ona obejść zabezpieczenia przeciwko atakom cross-origin. Nie są w tej chwili znane exploity, które by z niej korzystały. Nie stwierdzono też możliwości wykorzystania jej do instalacji wirusa.

Ponadto usunięto błąd, który powodowa czasami problemy z wysyłaniem zapytań do serwerów WWW. Poprawiono działanie funkcji zaszytych w pliku CFInstall.js. Usunięto błędy w obsłudze ramek i obiektów iframe oraz w obsłudze przekierowań. Ponadto naprawiono błąd powodujący zawieszanie się Internet Explorera 8. Wprowadzono poprawkę w deinstalatorze dzięki której katalogi Chrome Frame są poprawnie usuwane.

Najnowsza, zaktualizowana wersja Google Chrome Frame nosi numer 4.0.245.1. Będzie ona instalowana automatycznie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.