r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google+ lawinowo traci nowych użytkowników?

Strona główna Aktualności

Według ostatnich statystyk, usługa społecznościowa Google+ mogła stracić w ostatnim czasie nawet 60% aktywnych użytkowników.

Czyżby był to koniec walki z Facebookiem? Po początkowym wzroście wywołanym otwarciem Google+ dla wszystkich internautów, usługa zaczyna tracić swoich użytkowników. Zdaniem firmy Chitika Insights, od końca września mogło odejść nawet 60% internautów zarejestrowanych i aktywnie korzystających z usługi. Jeżeli dane się potwierdzą, oznaczałoby to, że większość nowych użytkowników chciała jedynie sprawdzić, na czym polega Google+ i czym różni się od popularnego Facebooka. Po obejrzeniu i przetestowaniu usługi, zaczęli się oni dość prędko z niej wycofywać.

Google+ uruchomiony został w czerwcu tego roku, ale jedynie poprzez system zaproszeń (podobnie jak inne projekty firmy z Mountain View). Pełna aktywacja usługi miała miejsce 20 września. Wygląda na to, że firma z Mountain View ma spore problemy z utrzymaniem wśród internautów zainteresowania swoją usługą. Z pewnością nie oferuje tylu funkcji i usług, co Facebook, jednak ma też wiele zalet jak chociażby postępująca integracja z pozostałymi aplikacjami webowymi Google’a. Twórca Google+ musi jednak stale rozwijać usługę, wprowadzając nowości, jeżeli zależy mu na realnej konkurencji z Facebookiem, niekwestionowanym królem usług społecznościowych.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.