reklama

Google ma już tyle aplikacji w Sklepie Play, co Apple w App Store

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Apple chwali się gdzieś mniej więcej od głośnej zapowiedzi iPada mini, że w ofercie App Store znalazło się już 700 tysięcy aplikacji (z których ceny tych płatnych niedawno niestety poniesiono...), ale Google wcale nie pozostaje w tyle. Ponoć identyczna liczba różnorakich programów jest już i w Sklepie Play. Ponoć, bo w materiałach promocyjnych świeżo przecież zapowiedzianych urządzeń z linii Nexus wymienia się nadal „raptem” 675 tysięcy…

Google mniej chwali się 25 miliardami pobranych aplikacji, w stosunku do 35 milionów ze sklepu konkurencji. Na samej tej różnicy Apple sporo zarabia, a jeszcze na urządzenia pod kontrolą systemu iOS sprzedaje się zwyczajnie więcej oprogramowania. Użytkownicy Androida dużo rzadziej decydują się za coś zapłacić i nie chodzi wcale o popularne, darmowe gry, lecz po prostu używanie „piratów”. To jeden z czynników, który miał wpływ na wyniki ankiety przeprowadzonej niedawno pośród 5,5 tysiąca deweloperów tworzących aplikacje na urządzenia mobilne. Wybierają oni w większości w pierwszej kolejności system iOS, najpierw iPhone'y, a potem iPady.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama