reklama

Google mówi o błędach w Chrome, których już nie ma

Strona główna Aktualności

O autorze

Po trzech dniach od wydania aktualizacji dla przeglądarki Chrome, jej twórcy opisali na łamach oficjalnego blogu aplikacji zmiany jakie wprowadzono w aplikacji za jej pośrednictwem. Niweluje ona dwie, określone jako niebezpieczne luki w zabezpieczeniach, oraz trzy mniej groźne. Instalacja aktualizacje odbywa się automatycznie u wszystkich użytkowników przeglądarki i nie daje żadnych nowych funkcjonalności.

Jako jedną z najważniejszych zmian jakie przyniosła ze sobą aktualizacja wymienić należy zniwelowanie błędu przepełnienia bufora, który objawiał się w dwóch przypadkach i umożliwiał przemycenie na komputer użytkownika złośliwego kodu. W pierwszym przypadku luka dotyczyła niepoprawnej obsługi długich nazw plików w komponencie 'Zapisz jako'. Druga natomiast sytuacji, w której najechano kursorem na adres URL aktualnie przeglądanej strony internetowej.

Oprócz dwóch wspomnianych pozycji usunięto także pięć mniej groźnych błędów. Wśród nich znalazły się problemy z adresami kończącymi się znakiem '%', które powodowały zawieszenie się aplikacji i utraty danych z sesji. Ponadto w nowej wersji przeglądarki nie występuje już błąd Webkita, znany z przeglądarki Safari, umożliwiający zapisywanie na pulpicie niechcianych plików, które mogły zostać w każdej chwili uruchomione. Innymi poprawkami, jakie zaserwowali twórcy Chrome użytkownikom przeglądarki to zniwelowanie błędu JavaScriptu, który objawiał się podczas przeglądania serwisu Facebook, oraz problemu z pobieraniem plików w tzw. trybie incognito.

Więcej informacji na temat obecnej aktualizacji, oraz wszelakich dalszych pracach nad rozwojem przeglądarki znaleźć można na oficjalnym blogu projektu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić