r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google może robić zdjęcia ulic w Polsce w ramach Street View

Strona główna Aktualności

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (GIODO) z drobnymi uwagami zaakceptował usługę Google Street View w Polsce.

Google w ramach usługi Street View wykonuje zdjęcia większych miast w Europie, w tym także w Polsce. Nasz kraj interesuje szczególnie giganta z Mountain View ze względu na Euro 2012. Do tego czasu firma planuje umieszczenie w Internecie zdjęć z miast, w których odbędą się mecze mistrzostw w piłce nożnej. Dotyczy to Gdańska, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia. W związku z licznymi niepokojami wokół usługi Google’a, usłudze postanowił przyjrzeć się GIODO. Kontrola firmy rozpoczęła się na początku maja tego roku, teraz zaś wydano oficjalne stanowisko Inspektora.

GIODO stwierdził niewielkie uchybienia ze strony Google’a. Jak donosi Gazeta Wyborcza, urzędnicy ustalili, że kierowcy specjalnych aut, z których wykonywano zdjęcia, będą mieć dostęp do materiałów przed ich obróbką (czyli np. zamazaniem twarzy przechodniów). Co więcej, Google nie wybrał administratora bezpieczeństwa informacji (ABI), czyli osoby nadzorującej przestrzeganie środków dotyczących przetwarzania danych osobowych. Nie stwierdzono natomiast, aby Google wykorzystywał w sposób nielegalny zdobyte podczas fotografowania ulic informacje. Firma nie ogłosiła jeszcze, kiedy dokładnie zdjęcia wykonane w Polsce trafią do Street View.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.