reklama

Google na zakupach w Rosji

Strona główna Aktualności

O autorze

Koncern Google porozumiał się z firmą Rambler Media w sprawie przejęcia rosyjskiej agencji reklamy kontekstowej ZAO Begun. Głównym celem tej fuzji jest podwyższenie pozycji giganta z Mountain View na tamtejszym rynku reklam internetowych.

Transakcja opiewa na kwotę 140 mln USD (około 88 mln EUR). W jej ramach posiadająca 50,1% udziałów firma Rambler Media zobowiązała się wykupić pozostałe 49,9% od korporacji Bannatyne Limited. Wykupione ZAO Begun obsługuje około 40 tys. reklamodawców i sprzedaje reklamy umieszczone na 143 tys. rosyjskich stron. Zdaniem Aleksieja Basowa, dyrektora wykonawczego Beguna, obie strony znacznie skorzystają na tej transakcji. Rosyjska firma uzyska dostęp do najnowszych technologii i rozwiązań opracowanych przez Google, a gigant w branży internetowej stanie przed szansą zdobycia dominującej pozycji w branży reklamy internetowej u naszego wschodniego sąsiada.

Nikogo nie powinien dziwić fakt, iż Google wiąże z tą transakcją tak wielkie nadzieje. To właśnie ona może dać możliwość zaistnienia systemu AdSense na rosyjskim rynku reklamy internetowej. To z kolei może podwyższyć pozycję giganta, który na wschodzie pozostaje w tyle za lokalną wyszukiwarką Yandex.ru.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama