Google najbardziej znaczącą marką na świecie?

Strona główna Aktualności

O autorze

Brandchannel.com ogłosił wyniki dorocznego badania najbardziej znaczących marek na świecie. Na pytanie "jaka marka wywarła największy wpływ na ciebie?" odpowiedzi padały z całego świata. Co ciekawe najlepsza dziesiątka przepełniona jest markami związanymi z branżą IT. W badaniu wzięło udział 2528 respondentów z 99 krajów (1295 - Europa i Afryka, 1158 - Kanada i USA, 841 - Azja, Australia i Oceania, 508 - Ameryka Południowa).

Czas na wyniki. Pierwsze miejsce przypadło Google, dalej: Apple, Skype, Starbucks, Ikea, Nokia, Yahoo!, Firefox, eBay, Sony. W dziesiątce znalazło się wiele marek z branży IT, zabrakło natomiast np. Microsoft.

Oczywiście sondaż należy traktować z lekkim przymróżeniem oka, przede wszystkim był on przeprowadzany on-line co od razu zwiększało szanse marek związanych z Internetem, ponadto rozkład geograficzny respondentów budzi wiele do życzenia. Połączenie Europy i Afryki poskutkowało również ciekawymi rezultatami - ósme miejsce wśród tej grupy głosujących zajęła telewizja Al-Jazeera ;-) Wszystkich zainteresowanych wynikami zapraszamy do odwiedzenia serwisu Brandchannel.com.

© dobreprogramy
s