r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google nie będzie już skanować adresów Wi-Fi

Strona główna Aktualności

O autorze

Google zaprzestał skanowania prywatnych adresów Wi-Fi podczas zbierania materiałów do usługi Street View. Firma obiecuje, że nie wróci już do tego procederu.

Takie informacje zamieszczono w raporcie opublikowanym przez kanadyjską komisarz ds. prywatności, Jennifer Stoddart. Z tekstu wynika, że Google porzucił plany zbierania prywatnych adresów sieci Wi-Fi. Stało się tak najprawdopodobniej pod wpływem fali krytyki ze strony rządów, organizacji jak i zwykłych obywateli. Firma twierdziła, że materiały zbierane były przypadkowo podczas wykonywania zdjęć do Street View. Nie uniknęła jednak oskarżeń o szpiegowanie czy chęć udostępnienia prywatnych danych firmom reklamowym. Jak podaje raport, Google gromadził dane już od 2006 roku, natomiast skanowania sieci Wi-Fi zaprzestał dopiero w maju tego roku.

Przy okazji warto zaznaczyć, że Google zbiera informacje na temat lokalizacji użytkowników systemu Android i niektórych aplikacji firmy. Jest to zgodne z umową zawieraną przez osoby korzystające z produktów firmy z Mountain View. Przypomnijmy, że afera ze zbieraniem adresów Wi-Fi prywatnych osób wybuchła w kwietniu tego roku, kiedy niemieckie władze postanowiły przyjrzeć się Street View. Usługa sama w sobie jest dość kontrowersyjna, o czym świadczyć może choćby zakaz fotografowania ulic miast między innymi w Czechach. Z kolei obywatele Niemiec mogli zasłaniać zdjęcia swoich posesji, które zostały umieszczone w Street View.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.