reklama

Google nie stawia na użyteczność według Yahoo

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Jeff Bonforte odpowiedzialny w Yahoo za dział komunikacji w czasie rzeczywistym skrytykował usługi Google w kontekście własnych odpowiedników mówiąc między innymi, że rozwiązania Google tracą głównie za sprawą niskiej użyteczności. Usługom Google takim jak Gmail czy Google Talk definitywnie brakuje użyteczności - mówił na konferencji prasowej. Nie mają tej dobrze rozwiniętej komunikacji z użytkownikami, którą Yahoo ma od ponad 10 lat. To według Bonforte'a jest główną przyczyną niskiego przyrostu użytkowników Google.

Jeff Bonforte mówi, że nie sztuką jest oferować rozwiązania o technicznie szerokiej funkcjonalności - sztuką jest zrobić to tak, aby wszyscy użytkownicy byli w stanie i chcieli z tej funkcjonalności korzystać. Tymczasem według Yahoo, Google jest zarządzane przez samych inżynierów, którym trudno spojrzeć na produkty od strony ich użyteczności. Bonforte podzielił się też własnym doświadczeniem w Yahoo, że paradoksalnie zmniejszenie funkcjonalności aplikacji takiej jak poczta on-line zwiększyło czas pobytu użytkowników w witrynie.

Rankingi firmy badawczej comScore pokazują, że z usługi Gmail korzysta około 60 milionów ludzi na całym świecie. Poczty Yahoo używa jednak ponad 500 milionów. Podobnie statystyki wyglądają na rynku komunikatorów internetowych. Gdy Microsoft, który ze swoim Windows Live Messenger utrzymuje 181 milionów użytkowników, Yahoo jest tuż za nim z wynikiem 78 milionów. Google Talk plasuje się daleko w tyle z zaledwie 3,5 miliona użytkowników. Google, choć angażuje się w wiele dziedzin Internetu, sukces odnosi jak widać jedynie w sferze wyszukiwania informacji.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić