Google - nowe opcje wyszukiwania

Strona główna Aktualności

O autorze

Zapewne wiele osób korzystających dziś z wyszukiwarki Google zauważyło pojawienie się nowego elementu na stronie z wynikami. Mowa tu o funkcji „pokaż opcje”. Po kliknięciu w nową funkcję ukazują się pogrupowane opcje ułatwiające precyzyjne odszukanie interesujących informacji.

Informacje można sortować uwzględniając rodzaj materiału oraz czas. Można skorzystać z opcji: filmy wideo, wiadomości, blogi, fora. Możemy użyć także sortowania w oparciu o wspomniany czas pojawiania się informacji: najnowsze wyniki, ostatni rok i tak dalej. W tym miejscu na wyróżnienie zasługuje możliwość precyzyjnego określenia zakresu dat, w jakim mają się mieścić wyświetlane przez Google wyniki. Ponadto Google umożliwia prezentację wyników wyszukiwania z naciskiem na obrazy zawierające szukaną frazę lub na pozycje zawierające więcej tekstu.

Wprowadzenie nowej funkcjonalności Google ogłosił w październiku tego roku, jednak dziś dopiero nowe funkcje zagościły w polskiej edycji wyszukiwarki.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję