reklama

Google o ochronie prywatności internautów

Strona główna Aktualności

O autorze

28 stycznia to Międzynarodowy Dzień Ochrony Prywatności. Z tej okazji Google zaprezentował pięć najważniejszych zasad, jakimi kieruje się by użytkownicy mogli się czuć bezpiecznie.

Wśród zasad jakie zostały wyróżnione przez Alana Eustace'a, przedstawiciela Google, znalazło się wykorzystywanie poufnych danych w celu tworzenia wartościowych produktów i usług, projektowanie rozwiązań spełniających najbardziej surowe kryteria ochrony prywatności, zbieranie danych o użytkownikach w sposób jawny, dostarczenie klientom Google wielu możliwości ochrony prywatnych danych oraz stanie na straży przechowywanych informacji. Co ciekawe, Eustace zaznaczył, że jego firma kierowała się wymienionymi wyżej zasadami od początku swojego istnienia i to właśnie dlatego powstały takie rozwiązania jak Google Dashboard, Ads Preferences Manager czy Data Liberation Front.

Nie sposób jednak oprzeć się wrażeniu, że wpis na blogu Google ma charakter mocno marketingowy. Nie od dziś wiadomo bowiem, że firma ta wzbudza spore kontrowersje. Wielu użytkowników zarzuca twórcy najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej zbieranie zbyt dużej ilości informacji o internautach. Jedno jest pewne: zmiana obecnego wizerunku Google zająć może sporo czasu, a kluczowe w całej sprawie będzie najprawdopodobniej... rzetelne przestrzeganie pięciu wymienionych dziś zasad.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama