r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google: od zawsze działamy przejrzyście

Strona główna Aktualności

O autorze

Pod koniec lutego informowaliśmy o dochodzeniu jakie zostało wszczęte przez Komisję Europejską w sprawie podejrzenia o stosowanie przez Google praktyk monopolistycznych. Dwa dni później przedstawiciel firmy z Mountain View odpowiedział na część stawianych zarzutów. Wczoraj, na oficjalnym blogu, pojawiła się kolejna riposta.

Zdaniem Matta Cuttsa, Google od zawsze działał przejrzyście. Jednym z argumentów mających przemawiać za taką tezą jest według niego algorytm Page Rank i fakt, iż informacje dotyczące sposobu jego wyliczania są od dłuższego czasu ogólnodostępne w Sieci. Poważnym dowodem świadczącym o niewinności Google miałyby być również liczne prace naukowe publikowane na oficjalnych stronach firmy. Cutts w swoim wpisie przytacza też konkretne liczby dotyczące blogów informujących użytkowników o najnowszych poczynaniach Google (obecnie jest ich ponad 70), wideo odpowiedzi na pytania webmasterów jakie publikowane są na specjalnym kanale YouTube (ponad półtora miliona wyświetleń), fakt korzystania z serwisu Twitter w celu szybkiego przesyłania najnowszych doniesień czy uruchomienie wielu forów internetowych przeznaczonych zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników.

Pracownik Google zaznacza również, że jego firma przez lata działalności stworzyła szereg usług i narzędzi jakie ułatwiają tworzenie i optymalizację stron internetowych. Wśród najważniejszych Cutts wymienia usługę Sitemaps czy Google Webmaster Tools.

r   e   k   l   a   m   a

Argumenty przedstawione na blogu wydają się być dość mocne. Jednak o ich faktycznej wadze w prowadzonym dochodzeniu zadecydują urzędnicy z Komisji Europejskiej. O tym, czy będzie to wyrok korzystny dla Google, przekonamy się najprawdopodobniej za kilka miesięcy.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.