r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google odcina się od sprawy Samsung vs Apple, Microsoft skorzysta?

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

W sobotę poznaliśmy werdykt sądu w Kalifornii w sprawie między Apple i Samsungiem. Jednak nie tylko te dwie firmy czekały na wynik, gdyż wielu analityków uważa, że celem Apple'a był nie tyle Samsung, co Android.

Z tego właśnie powodu media czekały aż Google opublikuje swój komentarz, co miało miejsce dopiero dziś. Firma z Mountain View wypowiada się o sprawie z dystansem i podkreśla, że większość oskarżeń nie dotyczyła bezpośrednio Androida, a niektóre będą jeszcze ponownie analizowane przez sąd apelacyjny i amerykańskie Biuro Patentowe. Google zaznaczył również, że rynek urządzeń mobilnych zmienia się bardzo szybko i cały przemysł wykorzystuje pomysły, które były w obiegu nawet kilkadziesiąt lat. Firma pracuje z partnerami nad innowacyjnymi i w miarę możliwości niedrogimi urządzeniami i nie chce aby cokolwiek te działania ograniczało.

Apple sugeruje, że podczas zaplanowanego na 20 września posiedzenia sądu, będzie wnioskował o blokadę sprzedaży 17 urządzeń z Androidem na terenie Stanów Zjednoczonych, ale lista nie jest jeszcze zamknięta. Przy okazji producent iPhone'a ujawnił, że niektóre z jego technologii licencjonuje Microsoft. Warto zaznaczyć, że zdjęcia Lumii posłużyły do pokazania urządzeń odróżniających się od tych produkowanych przez Apple.

r   e   k   l   a   m   a

Co może więc zyskać Microsoft na takim obrocie sprawy? Podczas gdy producenci nieszczególnie przejmują się projektami urządzeń z Androidem, czym ryzykują przegraną w podobnym procesie, nie ograniczają się jedynie do tego systemu. Przy okazji telefony z Windows Phone są zaskakująco różnorodne, może więc ta sprawa zakończy dominację Androida i otworzy pole przed innymi platformami. Jednak w sprawie powodzenia systemu Microsoftu zdania analityków są podzielone.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.