reklama

Google odświeża klienta YouTube dla Androida

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Firma Google udostępniła właścicielom telefonów z Androidem odświeżoną wersję klienta YouTube.

Aplikację YouTube 2.1 należy pobrać bezpośrednio z Android Market - nie ona powiązana z konkretnym wydaniem Androida i będzie aktualizowana niezależnie od systemu. Program pozwala na łatwe korzystanie ze wszystkich funkcji udostępnianych przez serwis YouTube. Możliwe jest więc zapoznanie się z opisem klipu, powiązanymi materiałami wideo i ocenami bez potrzeby przerywania odtwarzania. Użytkownik może ponadto komentować oglądane nagrania i ma łatwy dostęp do nowości pojawiających się w subskrybowanych kanałach. Co ważne, wyświetlany film można błyskawicznie odtwarzać na pełnym ekranie - wystarczy, że obrócimy telefon do pozycji poziomej. Google podkreśla, że udało mu się dostosować aplikację do specyfikacji smartfonów, dzięki czemu ze wszystkich funkcji YouTube korzysta się o wiele wygodniej, niż za pośrednictwem strony internetowej serwisu. Aplikacja YouTube 2.1 może być instalowana na Androidzie 2.2 lub nowszym.

YouTube 2.1 będzie standardowo zainstalowany na większości telefonów z Androidem 2.3 - w tym na zapowiedzianym kilka dni temu Nexus S.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić