reklama

Google odświeża mobilnego Gmaila

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Google odświeżył swojego webowego klienta Gmaila dla telefonów komórkowych. Mobilny Gmail wzbogacił się o praktyczne wykorzystanie gestów i kilka wizualnych dodatków.

Ciekawą i praktyczną nowinką jest mechanizm przeciągnij w dół, aby odświeżyć, który zgodnie z nazwą pozwala na sprawdzenie, czy aby nie otrzymaliśmy nowej poczty. Wystarczy, że przeciągniemy listę wiadomości w dół, a klient poczty nawiąże połączenie z serwerem i sprawdzi, czy otrzymaliśmy nowe maile. Opisywana funkcja działa aktualnie na tablecie BlackBerry Playbook oraz na wszystkich urządzeniach z Apple iOS. Kolejną nowinką, przygotowaną dla właścicieli smartfonów z ekranami o wysokiej rozdzielczości są elementy graficzne w wyższej rozdzielczości. Firma przygotowała je głównie z myślą o właścicielach iPhone 4, które dysponują doskonałym, cechującym się wysoką rozdzielczością ekranem Retina. Google zdecydował się także na wprowadzenie ciekawego efektu przejścia zrealizowanego za pomocą styli CSS3 i skryptów Javascript. Dzięki temu przechodzenie między kolejnymi stronami poczty powinno być bardziej płynne.

Opisywane nowinki powinny być już dostępne dla użytkowników.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama