r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google odświeża mobilnego Gmaila

Strona główna Aktualności

Google odświeżył swojego webowego klienta Gmaila dla telefonów komórkowych. Mobilny Gmail wzbogacił się o praktyczne wykorzystanie gestów i kilka wizualnych dodatków.

Ciekawą i praktyczną nowinką jest mechanizm przeciągnij w dół, aby odświeżyć, który zgodnie z nazwą pozwala na sprawdzenie, czy aby nie otrzymaliśmy nowej poczty. Wystarczy, że przeciągniemy listę wiadomości w dół, a klient poczty nawiąże połączenie z serwerem i sprawdzi, czy otrzymaliśmy nowe maile. Opisywana funkcja działa aktualnie na tablecie BlackBerry Playbook oraz na wszystkich urządzeniach z Apple iOS. Kolejną nowinką, przygotowaną dla właścicieli smartfonów z ekranami o wysokiej rozdzielczości są elementy graficzne w wyższej rozdzielczości. Firma przygotowała je głównie z myślą o właścicielach iPhone 4, które dysponują doskonałym, cechującym się wysoką rozdzielczością ekranem Retina. Google zdecydował się także na wprowadzenie ciekawego efektu przejścia zrealizowanego za pomocą styli CSS3 i skryptów Javascript. Dzięki temu przechodzenie między kolejnymi stronami poczty powinno być bardziej płynne.

Opisywane nowinki powinny być już dostępne dla użytkowników.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.